Hüppa sisu juurde

Hüppa sisukorda

Jehoova tunnistajad

Vali keel eesti viipekeel

 37. LUGU

Kummardamistelk

Kummardamistelk

KAS sa tead, mis hoone see on? See on eriline telk Jehoova kummardamiseks. Seda nimetatakse kogudusetelgiks ja ka tabernaakliks. Rahvas lõpetas selle ehitamise, kui Egiptusest lahkumisest oli möödunud aasta. Kas sina tead, kelle mõte oli niisugune telk ehitada?

See oli Jehoova mõte. Kui Mooses oli Siinai mäel, rääkis Jehoova talle, kuidas seda telki ehitada. Ta ütles, et see tuleb teha nõnda, et seda saaks kergesti lahti võtta. Nii saab selle osad teise kohta viia ja seal jälle kokku panna. Kui siis iisraellased kõrbes ühest paigast teise rändasid, kandsid nad seda telki kaasas.

Kui sa vaatad väikest ruumi telgi tagumises otsas, siis näed seal ühte kasti ehk laegast. Seda nimetatakse seaduselaekaks. Laeka mõlemas otsas seisis kullast ingel ehk keerub. Jumal kirjutas Kümme käsku uuesti kahele kivilauale, sest Mooses oli esimesed katki visanud. Neid kivilaudu hoiti seaduselaekas. Selles oli ka kruus mannaga. Kas sa mäletad, mis asi on manna?

Jehoova valib ülempreestriks Moosese venna Aaroni. Aaron juhib rahvast Jehoova kummardamisel. Tema pojad on samuti preestrid.

Vaata nüüd telgi suuremat ruumi. See on kaks korda suurem kui väike ruum. Kas sa näed seal kasti, millest suits üles tõuseb? See on altar, kus preestrid healõhnalist rohtu ehk viirukit põletavad. Seal on ka küünlajalg, millel on seitse haru. Kolmas asi seal ruumis on laud. Sellel hoitakse kahtteist leiba.

Kogudusetelgi õuel asub suur nõu ehk bassein, mis on vett täis. Preestrid kasutavad seda, kui nad ennast pesevad. Seal on ka suur altar. Siin põletatakse tapetud loomad ohvriks Jehoovale. Telk on täpselt leeri keskel ja iisraellased elavad oma telkides selle ümber.

2. Moosese 25:8—40; 26:1—37; 27:1—8; 28:1; 30:1—10, 17—21; 34:1, 2; Heebrealastele 9:1—5.