Hüppa sisu juurde

Hüppa sisukorda

Jehoova tunnistajad

Vali keel eesti viipekeel

 44. LUGU

Raahab peidab maakuulajad

Raahab peidab maakuulajad

NEED mehed on hädaohus. Nad peavad põgenema, muidu nad tapetakse. Nad on iisraeli maakuulajad, ja naine, kes neid aitab, on Raahab. Ta elab selles majas, mis on ehitatud Jeeriko linna müüri sisse. Vaatame, miks need mehed hädaohus on.

Iisraellased on valmis Jordani jõge ületama ja Kaananimaale minema. Aga enne seda saadab Joosua välja kaks maakuulajat. Ta ütleb neile: „Minge vaadake maad ja Jeeriko linna.”

Kui maakuulajad jõuavad Jeerikosse, lähevad nad Raahabi majja. Aga keegi teatab Jeeriko kuningale: „Kaks iisraellast tulid täna öösel siia maad kuulama.” Kui kuningas seda kuuleb, saadab ta mehed Raahabi juurde, ja need käsivad: „Too välja need mehed, kes su majas on!” Raahab aga on peitnud need maakuulajad oma maja katusele. Ta ütleb: „Mingid mehed tulid küll minu juurde, aga ma ei tea, kust nad pärit olid. Nad läksid ära pimeduse tulles, enne kui linna väravad suleti. Kui te kiirustate, võite nad kätte saada!” Ja nii lähevad mehed neid taga ajama.

Peale nende äraminekut läheb Raahab kiiresti katusele. „Ma tean, et Jehoova annab selle maa teile,” ütleb ta maakuulajatele. „Me oleme kuulnud, kuidas ta tegi Punase mere kuivaks, kui te Egiptusest välja tulite, ja kuidas te tapsite kuningad Siihoni ja Oogi. Ma olen teile head teinud, sellepärast tõotage mulle palun, et ka teie teete minule head. Päästke mu isa ja ema ning mu vennad ja õed.”

Maakuulajad lubavad seda teha, kuid Raahab peab selleks midagi tegema. „Võta see punane nöör ja seo see oma akna külge,” ütlevad maakuulajad, „ja kogu kõik oma sugulased enese juurde majja. Kui me kõik tuleme Jeerikot vallutama, siis näeme seda nööri sinu akna küljes ja jätame ellu kõik, kes sinu majas on.” Kui maakuulajad Joosua juurde tagasi jõuavad, jutustavad nad talle kõigest, mis on juhtunud.

Joosua 2:1—24; Heebrealastele 11:31.