Hüppa sisu juurde

Hüppa alamenüüsse

Hüppa sisukorda

Jehoova tunnistajad

eesti viipekeel

Minu piiblilugude raamat

 46. LUGU

Jeeriko müürid

Jeeriko müürid

MISPÄRAST varisevad need Jeeriko müürid kokku? Paistab, nagu oleks neid suur pomm tabanud. Aga sellel ajal ei olnud pomme; polnud isegi mitte püsse. See on veel üks Jehoova imetegu! Vaatame, kuidas see juhtus.

Kuula, mida Jehoova Joosuale ütleb: „Marsi oma sõjameestega ümber linna. Kuue päeva jooksul marssige iga päev üks kord ümber linna. Kandke seaduselaegast endaga kaasas. Seitse preestrit peavad selle ees kõndima ja sarvi puhuma.

Seitsmendal päeval marssige seitse korda ümber linna. Seejärel puhuge pikalt sarvi ja igaüks tõstku suurt sõjakisa. Siis varisevad müürid kokku!”

Joosua ja kogu rahvas teeb nii, nagu Jehoova ütleb. Kõik on marssides vait. Keegi ei lausu ühtegi sõna. On kuulda vaid sarvehäält ja marssijate samme. Jumala rahva vaenlastel Jeerikos on kindlasti hirm. Näed sa seda punast nööri, mis aknast alla ripub? Kelle aken see on? Jah, Raahab on teinud nii, nagu kaks maakuulajat käskisid tal teha. Kogu ta perekond on tema juures majas ja vaatab koos temaga, mis toimub.

Lõpuks seitsmendal päeval, peale seitsmendat ringi ümber linna, kõlavad sarvehääled ja sõjameeste hüüud ning müürid varisevad kokku. Siis ütleb Joosua: „Tapke kõik, kes on linnas, ja põletage see. Põletage kõik ära. Jätke alles ainult hõbe, kuld, vask ja raud ning andke see Jehoova telgi varanduste hulka.”

Kahele maakuulajale ütleb Joosua: „Minge Raahabi majja ja tooge tema ja kogu ta perekond välja.” Raahab ja tema perekond jäetakse ellu, nii nagu maakuulajad talle lubanud olid.

Joosua 6:1—25.