Hüppa sisu juurde

Hüppa alamenüüsse

Hüppa sisukorda

Jehoova tunnistajad

eesti viipekeel

Minu piiblilugude raamat

 23. LUGU

Vaarao unenäod

Vaarao unenäod

MÖÖDUB kaks aastat, ja Joosep on ikka veel vanglas. Joogikallaja on ta unustanud. Siis aga näeb vaarao ühel ööl kaks väga erilist unenägu ja ta tahab teada, mida need tähendavad. Kas sa näed teda pildil magamas? Järgmisel hommikul kutsub vaarao oma targad ja jutustab neile, mida ta unes nägi. Aga nad ei oska talle tema unenägude tähendust seletada.

Alles nüüd tuleb joogikallajale Joosep meelde. Ta ütleb vaaraole: „Kui ma olin vanglas, oli seal üks mees, kes oskas unenägusid seletada.” Vaarao laseb kohe Joosepi vanglast välja tuua.

Vaarao jutustab Joosepile oma unenäod: „Ma nägin seitset lihavat, ilusat lehma. Siis nägin ma seitset väga lahjat ja kondist lehma. Ja lahjad lehmad sõid lihavad lehmad ära.

Teises unenäos nägin ma seitset täis, küpset viljapead, mis kasvasid ühe kõrre otsas. Siis nägin ma seitset peenikest, kõrbenud viljapead. Ja peenikesed viljapead hakkasid seitset head viljapead alla neelama.”

Joosep ütleb vaaraole: „Mõlemad unenäod tähendavad üht ja sedasama. Seitse lihavat lehma ja seitse täis viljapead tähendavad seitset aastat, ja seitse lahjat lehma ja seitse peenikest viljapead tähendavad veel seitset aastat. Tuleb seitse aastat, mil Egiptuses on väga palju toitu. Pärast seda tuleb seitse aastat, kui toitu on väga vähe.”

Seepärast ütleb Joosep vaaraole: „Vali endale välja üks tark mees ja käsi tal hoolitseda seitsme hea aasta jooksul toidukogumise eest. Siis ei pea rahvas nälgima järgneval seitsmel aastal, mil on väga vähe saaki.”

Vaaraole meeldib see ettepanek. Ja ta valib Joosepi, et see koguks toitu ja paneks selle tagavaraks. Joosepist saab vaarao järel tähtsaim mees Egiptuses.

Kaheksa aastat hiljem, näljaajal, näeb Joosep mõningaid mehi enda juurde tulevat. Kas sa tead, kes need on? Need on tema 10 vanemat venda! Nende isa Jaakob saatis nad Egiptusesse, sest nende kodus Kaananis oli toit otsa lõppemas. Joosep tunneb oma vennad ära, aga nemad teda ei tunne. Kas sa tead, miks? Sellepärast, et Joosep on vanemaks saanud ja tal on teistsugused riided seljas.

Joosepile tuleb meelde see, kuidas ta oli väikese poisina unes näinud, et ta vennad tulevad ja kummardavad ta ette. Kas sul on meeles, et me lugesime sellest? Niisiis saab Joosep aru, et see on Jumal, kes on ta heal põhjusel Egiptusesse saatnud. Mis sa arvad, mida Joosep nüüd teeb? Vaatame järele.

1. Moosese 41:1—57; 42:1—8; 50:20.