Hüppa sisu juurde

Hüppa sisukorda

Jehoova tunnistajad

Vali keel eesti viipekeel

 28. LUGU

Kuidas väike Mooses päästeti

Kuidas väike Mooses päästeti

VAATA, kuidas see väike laps nutab ja naise sõrmest kinni hoiab! See on Mooses. Kas sina tead, kes see ilus naine on? See on Egiptuse printsess, vaarao enda tütar.

Moosese ema peitis oma last, kuni see kolme kuu vanuseks sai, sest ta ei tahtnud, et egiptlased Moosese tapaksid. Kuid ema teadis, et Mooses võidakse üles leida, ja sellepärast tahtis ta last päästa.

Ta võttis ühe korvi ja tegi nii, et see vett sisse ei laseks. Siis pani ta Moosese sinna sisse ja asetas korvi kõrkjatesse Niiluse jõe äärde. Moosese õel Mirjamil kästi läheduses valvata, et näha, mis juhtub.

Varsti tuli vaarao tütar Niiluse jõe äärde ennast pesema. Äkki nägi ta kõrkjates korvi. Ta hüüdis ühele oma teenijannale: „Mine too see korv mulle.” Kui printsess korvi lahti tegi, nägi ta seal imeilusat väikest last. Väike Mooses nuttis ja printsessil oli temast kahju. Ta ei tahtnud, et laps tapetakse.

Siis astus Mirjam ligi. Sa võid teda pildil näha. Mirjam küsis vaarao tütrelt: „Kas ma lähen ja kutsun ühe iisraeli naise, et ta sulle last imetaks?”

„Jah, palun mine!” vastas printsess.

Mirjam jooksis kiiresti sellest oma emale rääkima. Kui nüüd Moosese ema printsessi juurde tuli, ütles printsess: „Võta see laps ja imeta teda minu jaoks, ja ma maksan sulle selle eest!”

Nii hoolitses Moosese ema ise oma lapse eest. Kui Mooses oli küllalt vanaks saanud, viis ema ta vaarao tütrele, kes võttis ta endale pojaks. Nii juhtuski, et Mooses kasvas üles vaarao kojas.

2. Moosese 2:1—10.