Hüppa sisu juurde

Hüppa sisukorda

Jehoova tunnistajad

Vali keel eesti viipekeel

 12. LUGU

Inimesed ehitavad suure torni

Inimesed ehitavad suure torni

MÖÖDUS aastaid. Noa poegadel oli palju lapsi. Nende lapsed kasvasid suureks ja said samuti lapsi. Varsti oli maa peal palju inimesi.

Üks neist oli Noa pojapojapoeg, kelle nimi oli Nimrod. Ta oli halb mees, kes jahtis ja tappis nii loomi kui ka inimesi. Nimrod tegi ennast ka kuningaks, et teiste inimeste üle valitseda. Nimrod ei meeldinud Jumalale.

Sel ajal rääkisid kõik inimesed ühte keelt. Nimrod tahtis kõiki inimesi koos hoida, et ta võiks nende üle valitseda. Kas sina tead, mida ta selleks tegi? Ta käskis inimestel ühe linna ja suure torni ehitada. Pildi peal sa näed, kuidas nad telliskive teevad.

Jehoova Jumalale see ehitustöö ei meeldinud. Jumal tahtis, et inimesed laiali läheksid ja kõikjal maa peal elaksid. Inimesed aga ütlesid: „Tulge! Ehitagem linn ja torn, mis on nii kõrge, et selle tipp taevasse ulatub. Siis saame kuulsaks!” Inimesed tahtsid, et austataks neid, mitte aga Jumalat.

Jumal tegi inimeste torniehitamisele lõpu. Kas sa tead, kuidas ta seda tegi? Ta pani inimesed äkitselt ühe keele asemel eri keeli rääkima. Enam ei saanud ehitajad üksteisest aru. Sellepärast hakati nende linna kutsuma Paabeliks ehk Babüloniks, mis tähendab „segadust”.

Inimesed hakkasid nüüd Paabelist ära kolima. Inimrühmad, kes ühte ja sama keelt rääkisid, läksid üheskoos teistesse maa osadesse elama.

1. Moosese 10:1, 8—10; 11:1—9.