Hüppa sisu juurde

Hüppa alamenüüsse

Hüppa sisukorda

Jehoova tunnistajad

eesti viipekeel

Minu piiblilugude raamat

 15. LUGU

Loti naine vaatas tagasi

Loti naine vaatas tagasi

LOTT ja tema pere elasid koos Aabrahamiga Kaananimaal. Ühel päeval ütles Aabraham Lotile: „Siin ei jätku maad kõigile meie loomadele. Parem läheme lahku. Kui sina lähed ühte suunda, lähen mina teise.”

Lott heitis pilgu üle maa. Ta nägi väga ilusat maa-ala, kus oli vett ja palju head rohtu loomadele. See oli Jordani piirkond. Sinna Lott oma pere ja loomadega koliski. Lõpuks hakkasid nad elama Soodoma linnas.

Soodoma elanikud olid väga halvad. See häiris Lotti, sest ta oli hea inimene. See häiris ka Jumalat. Lõpuks saatis Jumal kaks inglit Lotti hoiatama, et ta kavatseb Soodoma ja selle naaberlinna Gomorra nende elanike kurjuse pärast ära hävitada.

Inglid ütlesid Lotile: „Kiirusta! Võta oma naine ja kaks tütart ja põgene siit!” Kui Lott ja ta pere minekuga veidi viivitasid, võtsid inglid neil käest kinni ja viisid nad linnast välja. Siis ütles üks ingel: „Põgenege, et ellu jääda! Ärge vaadake tagasi. Jookske mägedesse, et te ei saaks surma.”

Lott ja ta tütred kuulasid sõna ja jooksid Soodomast ära. Nad ei peatunud hetkekski ega vaadanud tagasi. Loti naine aga ei kuulanud sõna. Kui nad olid teatud maa Soodomast eemale jõudnud, jäi ta seisma ja vaatas tagasi. Siis muutus Loti naine soolasambaks. Kas sa näed teda pildi peal?

Me võime sellest midagi tähtsat õppida. See näitab meile, et Jumal päästab need, kes kuulavad tema sõna, aga need, kes ei kuula ta sõna, kaotavad oma elu.

1. Moosese 13:5—13; 18:20—33; 19:1—29; Luuka 17:28—32; 2. Peetruse 2:6—8.