Hüppa sisu juurde

Hüppa sisukorda

Jehoova tunnistajad

Vali keel eesti viipekeel

 32. LUGU

Kümme nuhtlust

Kümme nuhtlust

VAATA neid pilte. Iga pilt näitab ühte nuhtlust, mille Jehoova Egiptuse peale tõi. Esimesel pildil võid sa näha, kuidas Aaron lööb oma kepiga Niiluse jõe vett. Kui ta seda tegi, muutus jõe vesi vereks. Kalad surid ja jõgi hakkas haisema.

Seejärel laskis Jehoova konni Niiluse jõest välja tulla. Kus neid ka ei olnud — küpsetusahjudes, leivakünades, inimeste voodites — igal pool. Kui konnad surid, kuhjasid egiptlased nad suurtesse hunnikutesse, ja maa haises nendest.

Siis lõi Aaron kepiga maapinda ja tolm muutus sääskedeks. Need on väikesed lendavad putukad, kes hammustavad. Sääsed olid kolmandaks nuhtluseks, mis Egiptusemaad tabas.

Ülejäänud nuhtlused tegid kahju ainult egiptlastele, aga mitte iisraellastele. Neljandaks nuhtluseks olid parmud, kes lendasid parvedena kõikide egiptlaste majadesse. Viies nuhtlus tabas loomi. Hävis palju egiptlaste veiseid, lambaid ja kitsi.

Seejärel võtsid Mooses ja Aaron tuhka ning viskasid seda õhku. See põhjustas inimestele ja loomadele koledaid paiseid. See oli kuues nuhtlus.

Siis sirutas Mooses oma käe taeva poole ja Jehoova saatis piksemürinat ja rahet. See oli kõige suurem rahetorm, mis Egiptuses oli kunagi olnud.

Kaheksandaks nuhtluseks oli suur rohutirtsuparv. Mitte kunagi varem ega ka hiljem pole seal nii palju rohutirtse olnud. Nad sõid ära kõik, mis rahest oli üle jäänud.

Üheksas nuhtlus oli pimedus. Kolm päeva kattis maad pilkane pimedus, aga seal, kus iisraellased elasid, oli valgus.

Lõpuks käskis Jumal oma rahval kitse- või lambatalle verd oma majade uksepiitadele piserdada. Siis läks Jumala ingel läbi Egiptuse. Kui ingel nägi verd, siis ei surmanud ta seal majas kedagi. Aga kõikides majades, kus uksepiitadel verd polnud, surmas Jumala ingel nii inimeste kui ka loomade esmasündinud. See oli kümnes nuhtlus.

Peale seda viimast nuhtlust käskis vaarao iisraellastel ära minna. Jumala rahvas oli juba minekuvalmis, ja selsamal ööl hakkasid nad Egiptusest välja minema.

2. Moosese 7. kuni 12. peatükk.