Hüppa sisu juurde

Hüppa sisukorda

Jehoova tunnistajad

Vali keel eesti viipekeel

 22. LUGU

Joosep pannakse vangi

Joosep pannakse vangi

JOOSEP on vaid 17-aastane, kui ta Egiptusesse viiakse. Seal müüakse ta mehele, kelle nimi on Pootifar. Pootifar on Egiptuse kuninga ehk vaarao teenistuses.

Joosep töötab hoolsasti oma isanda Pootifari heaks. Kui Joosep saab vanemaks, usaldab Pootifar kogu oma maja tema hoolde. Aga miks siis Joosep siin vanglas on? Ta on siin Pootifari naise pärast.

Joosep on sirgunud väga kenaks meheks ja Pootifari naine tahab, et Joosep tema juures magaks. Joosep aga teab, et see on vale, ega tee seda. Pootifari naine on väga vihane. Kui ta mees koju tuleb, valetab ta temale ja ütleb: „See paha Joosep püüdis minu juures magada!” Pootifar usub oma naist ja ta on Joosepi peale väga vihane. Seepärast laseb ta Joosepi vanglasse heita.

Vanglaülem näeb varsti, et Joosep on hea mees. Sellepärast annab ta kõik teised vangid Joosepi hoole alla. Hiljem vihastab vaarao oma joogikallaja ja pagari peale ja paneb nad vanglasse. Ühel ööl näevad nad mõlemad erilise unenäo, aga nad ei tea oma unenägude tähendust. Järgmisel päeval ütleb Joosep: „Jutustage mulle oma unenäod.” Ja kui nad seda teevad, selgitab Joosep Jumala abiga nende unenägude tähenduse.

Joogikallajale ütleb Joosep: „Kolme päeva pärast lastakse sind vanglast välja ja sa saad uuesti vaarao joogikallajaks.” Joosep lisab veel: „Kui sa vabaks saad, siis räägi minust vaaraole ja aita mul siit välja pääseda.” Pagarile aga ütleb Joosep: „Kolme päeva pärast laseb vaarao sul pea maha raiuda.”

Kolme päeva pärast juhtub täpselt nii, nagu Joosep oli öelnud. Vaarao laseb pagaril pea maha raiuda. Joogikallaja lastakse aga vanglast vabaks ja ta hakkab jälle kuningat teenima. Kuid joogikallaja unustab Joosepi täiesti ära! Ta ei räägi temast vaaraole, ja Joosep peab edasi vanglasse jääma.

1. Moosese 39:1—23; 40:1—23.