Hüppa sisu juurde

Hüppa alamenüüsse

Hüppa sisukorda

Jehoova tunnistajad

eesti viipekeel

Minu piiblilugude raamat

 24. LUGU

Joosep paneb oma vennad proovile

Joosep paneb oma vennad proovile

JOOSEP tahab teada, kas ta 10 vanemat venda on ikka veel alatud ja südametud. Sellepärast ta ütleb: „Te olete maakuulajad. Te olete tulnud vaatama, kust meie maale kallale tungida saab.”

„Ei,” ütlevad nemad, „me oleme ausad mehed. Me kõik oleme vennad. Meid oli kaksteist. Aga ühte venda ei ole enam ja kõige noorem on kodus isa juures.”

Joosep teeb, nagu ei usuks ta neid. Ta jätab ühe neist, Siimeoni, vangi ning laseb teistel toitu kaasa võtta ja koju minna. Enne aga ütleb ta neile: „Kui te jälle tulete, peate oma noorima venna kaasa tooma.”

Kui nad Kaananisse tagasi jõuavad, jutustavad vennad oma isale Jaakobile kõik, mis vahepeal juhtus. Jaakob on väga kurb. „Joosepit ei ole enam!” hüüatab ta. „Ja nüüd ei ole ka Siimeoni enam! Oma noorimat, Benjamini, ma ei lase teil kaasa võtta.” Aga kui nende toiduvarud hakkavad otsa saama, peab Jaakob laskma neil Benjamini Egiptusesse kaasa võtta, et nad jälle toitu saaksid tuua.

Nüüd näeb Joosep oma vendi tulemas. Ta on väga rõõmus, nähes oma nooremat venda Benjamini. Loomulikult ei tea keegi neist, et see tähtis mees on Joosep. Nüüd teeb Joosep midagi, mis ta 10 poolvenda proovile paneb.

Ta laseb oma sulastel nende kotid vilja täis panna. Aga ilma vendade teadmata laseb ta ka oma erilise hõbekarika Benjamini kotti panna. Peale seda kui nad kõik on ära läinud ja natuke maad edasi jõudnud, saadab Joosep neile oma sulased järele. Kui sulased neile järele jõuavad, ütlevad nad: „Miks te varastasite meie isanda hõbekarika?”

„Meie ei ole tema karikat varastanud,” ütlevad kõik vennad. „Kui te karika kellegi meie käest leiate, peab ta surema.”

Sulased otsivad kõik kotid läbi ja leiavad karika Benjamini kotist, nagu sa siin näed. Sulased ütlevad: „Kõik ülejäänud võivad minna, aga Benjamin peab meiega tulema.” Mida teevad nüüd 10 poolvenda?

Nad kõik lähevad Benjaminiga Joosepi majja tagasi. Joosep ütleb oma vendadele: „Teie kõik võite koju minna, aga Benjamin peab mulle orjaks jääma.”

Nüüd hakkab Juuda rääkima ja ütleb: „Kui ma ilma poisita koju lähen, sureb mu isa, sest ta armastab teda väga. Jäta palun mind oma orjana siia, aga lase poiss koju minna.”

Joosep näeb, et ta vennad on muutunud. Nad ei ole enam alatud ja südametud. Vaatame, mida Joosep nüüd teeb.

1. Moosese 42:9—38; 43:1—34; 44:1—34.