Hüppa sisu juurde

Hüppa alamenüüsse

Hüppa sisukorda

Jehoova tunnistajad

eesti viipekeel

Minu piiblilugude raamat

 21. LUGU

Vennad vihkavad Joosepit

Vennad vihkavad Joosepit

VAATA, kui kurb ja meeleheitel see poiss on! See on Joosep. Tema vennad on just müünud ta nendele meestele, kes on teel Egiptusesse. Seal tehakse Joosep orjaks. Miks on tema poolvennad sellise halva teo teinud? Sellepärast, et nad on Joosepi peale kadedad.

Nende isa Jaakob armastas Joosepit väga-väga palju. Ta näitas oma poolehoidu sellega, et lasi talle teha ilusa pika kuue. Kui Joosepi 10 vanemat venda nägid, et Jaakob Joosepit nii väga armastab, muutusid nad kadedaks ja hakkasid Joosepit vihkama. Aga nad vihkasid teda ka ühel teisel põhjusel.

Joosep nägi kahte unenägu. Mõlemas unenäos kummardasid ta vennad tema ees. Kui Joosep oma vendadele nendest unenägudest jutustas, kasvas nende viha veelgi enam.

Siis ühel päeval, kui Joosepi vanemad vennad on oma isa lambaid karjatamas, palub Jaakob Joosepil nende juurde minna ja vaadata, kuidas neil läheb. Kui Joosepi vennad näevad teda tulemas, ütlevad mõned neist: „Tapame ta ära!” Kuid kõige vanem vend Ruuben ütleb: „Ei, ärge tehke seda!” Selle asemel haaravad nad Joosepi ja viskavad ta ühte kuivanud kaevu. Siis istuvad nad maha, et otsustada, mida temaga peale hakata.

Samal ajal lähenevad neile mõned ismaeliidid. Juuda ütleb oma poolvendadele: „Müüme ta ismaeliitidele!” Ja nii nad teevadki. Nad müüvad Joosepi kahekümne hõbetüki eest ära. Kui alatu ja südametu see tegu oli!

Aga mida vennad nüüd isale ütlevad? Nad tapavad ühe siku ja kastavad Joosepi ilusa kuue mitu korda selle veresse. Siis toovad nad kuue koju isale ja ütlevad: „Me leidsime selle. Vaata seda, kas pole see mitte Joosepi kuub?”

Jaakob tunneb selle ära. „Metsloom on Joosepi tapnud!” ütleb ta nuttes. Just sellele mõttele tahtsidki vennad oma isa viia. Jaakob on väga kurb. Ta nutab mitu-mitu päeva. Joosep aga ei ole surnud. Vaatame, mis juhtub temaga seal, kuhu ta viiakse.

1. Moosese 37:1—35.