Hüppa sisu juurde

Hüppa alamenüüsse

Hüppa sisukorda

Jehoova tunnistajad

eesti viipekeel

Minu piiblilugude raamat

 20. LUGU

Diina satub hätta

Diina satub hätta

KAS sa näed, kellele Diina külla läheb? Ta läheb külla tüdrukutele, kes elavad Kaananimaal. Kas see meeldiks tema isale Jaakobile? Et sellele küsimusele vastust saada, püüa meelde tuletada, mida Aabraham ja Iisak Kaanani naistest mõtlesid.

Kas Aabraham tahtis, et ta poeg Iisak abielluks Kaanani tütarlapsega? Ei, ta ei tahtnud. Kas Iisak ja Rebeka tahtsid, et nende poeg Jaakob abielluks kaananlannaga? Ei, nad ei tahtnud. Kas sa tead, mispärast?

Sellepärast, et kaananlased kummardasid ebajumalaid. Nad ei oleks olnud head abielumehed ja abielunaised ega ka mitte head lähedased sõbrad. Niisiis võime kindlad olla, et Jaakobile ei oleks meeldinud, et ta tütar Kaanani tütarlastega sõbrustab.

Diina sattuski hätta. Kas sa näed pildil kaanani meest, kes Diinat vaatab? Tema nimi on Sekem. Ühel päeval, kui Diina külla tuli, võttis Sekem Diina ja sundis teda enda juures magama. See ei olnud õige, sest ainult abielus mehed ja naised võivad koos magada. See halb tegu, mille Sekem Diinale tegi, viis veel suuremate hädadeni.

Kui Diina vennad kuulsid, mis oli juhtunud, said nad väga vihaseks. Kaks nendest, Siimeon ja Leevi, olid nii vihased, et võtsid mõõgad ja tungisid linna ning tormasid meestele ootamatult kallale. Nemad koos oma vendadega tapsid Sekemi ja kõik teised mehed. Jaakob oli oma poegade halva teo pärast väga vihane.

Kuidas kogu see häda algas? See algas sellest, et Diina sõbrustas inimestega, kes ei täitnud Jumala seadusi. Meie endile niisuguseid sõpru ei taha, ega ju?

1. Moosese 34:1—31.