Hüppa sisu juurde

Hüppa sisukorda

Jehoova tunnistajad

Vali keel eesti viipekeel

 18. LUGU

Jaakob läheb Haaranisse

Jaakob läheb Haaranisse

KAS sa tead, kes on need mehed, kellega Jaakob räägib? Kui Jaakob oli juba mitu päeva teel olnud, kohtas ta neid ühe kaevu ääres. Nad karjatasid lambaid. Jaakob küsis: „Kust te tulete?”

„Haaranist,” ütlesid nemad.

„Kas te Laabanit tunnete?” küsis Jaakob.

„Jah,” vastasid nemad. „Vaata, sealt tuleb tema tütar Raahel oma lambakarjaga.” Kas sa näed Raahelit eemalt tulemas?

Kui Jaakob nägi Raahelit oma onu Laabani lammastega, läks ta kaevu juurde ja veeretas kivi selle eest ära, et lambad juua saaksid. Siis Jaakob suudles Raahelit ja ütles talle, kes ta on. Raahel oli väga rõõmus ning jooksis koju ja jutustas sellest oma isale Laabanile.

Laabanil oli väga hea meel, et Jaakob tema juurde jääb. Ja kui Jaakob Raahelit endale naiseks palus, oli Laaban rõõmus. Ometi palus ta Jaakobil seitse aastat Raaheli eest oma põllul töötada. Kuna Jaakob armastas Raahelit väga palju, tegigi ta seda. Kas sa aga tead, mis juhtus siis, kui pulmaaeg kätte jõudis?

Laaban andis Jaakobile Raaheli asemel oma vanema tütre Lea. Kui Jaakob nõustus veel seitse aastat Laabani heaks töötama, andis Laaban talle ka Raaheli naiseks. Sel ajal lubas Jumal meestele rohkem kui ühe naise. Aga nagu Piibel näitab, võib praegu mehel ainult üks naine olla.

1. Moosese 29:1—30.