Hüppa sisu juurde

Hüppa alamenüüsse

Hüppa sisukorda

Jehoova tunnistajad

eesti viipekeel

Minu piiblilugude raamat

 26. LUGU

Hiiob on Jumalale ustav

Hiiob on Jumalale ustav

KAS sul on kahju sellest haigest mehest? Tema nimi on Hiiob, ja tema kõrval on ta naine. Kas sina tead, mida ta Hiiobile ütleb? „Nea Jumalat ja sure!” Vaatame, miks ta seda ütles ja miks Hiiob nii palju kannatas.

Hiiob oli ustav mees, kes kuulas Jehoova sõna. Ta elas Uusimaal, Kaanani lähedal. Jehoova armastas Hiiobit väga, aga oli keegi, kes teda vihkas. Kas sina tead, kes?

See oli Kurat-Saatan. Tuleta meelde, et Saatan on see kuri ingel, kes vihkab Jehoovat. Ta suutis Aadama ja Eeva Jehoovale sõnakuulmatuks muuta, ja ta mõtles, et suudab ka kõiki teisi sõnakuulmatuks muuta. Aga kas ta suutis? Ei suutnud. Mõtle kasvõi paljudele ustavatele meestele ja naistele, kellest me juba kuulnud oleme. Kui paljusid neist oskad sa nimepidi nimetada?

Kui Jaakob ja Joosep Egiptuses surid, ei olnud maa peal teist nii ustavat inimest kui Hiiob. Jehoova tahtis Saatanale tõestada, et Saatan ei suuda kõiki inimesi kurjaks muuta, seepärast ta ütles: „Vaata Hiiobit. Kas sa oled pannud tähele, kui ustav ta mulle on.”

„Ta on küll ustav,” väitis Saatan, „kuid ainult sellepärast, et sa teda õnnistad ja tal on kõiksugu häid asju. Kui sa need aga ära võtad, neab ta sind.”

Siis ütles Jehoova: „Hästi. Võta temalt kõik see ära. Sa võid Hiiobile teha kõike halba, mida soovid. Vaatame, kas ta neab mind. Ainult et sa ei tohi teda ära tappa.”

Esiteks laskis Saatan inimestel Hiiobilt kõik veised ja kaamelid varastada ja tegi nii, et ta lambad tapeti. Siis surmas ta tormis Hiiobi 10 poega ja tütart. Seejärel lõi Saatan Hiiobit selle kohutava haigusega. Hiiobi kannatused olid väga suured. Sellepärast ütleski Hiiobi naine: „Nea Jumalat ja sure!” Hiiob seda aga ei teinud. Siis tulid veel kolm valesõpra tema juurde ja ütlesid, et ta on halba elu elanud. Aga Hiiob jäi ustavaks.

See rõõmustas Jehoovat väga, ja hiljem õnnistas ta Hiiobit, nagu sa seda pildilt näha võid. Jehoova tegi ta haigusest terveks. Hiiob sai veel 10 ilusat last ja kaks korda nii palju veiseid, lambaid ja kaameleid, kui tal oli varem olnud.

Kas sina jääd alati Jehoovale ustavaks, nagu Hiiob jäi? Kui jääd, õnnistab Jumal ka sind. Siis on sul võimalus elada igavesti ajal, kui kogu maa muudetakse niisama kauniks nagu Eedeni aed.

Iiob 1:1—22; 2:1—13; 42:10—17.