Hüppa sisu juurde

Hüppa alamenüüsse

Hüppa sisukorda

Jehoova tunnistajad

eesti viipekeel

Minu piiblilugude raamat

 11. LUGU

Esimene vikerkaar

Esimene vikerkaar

KAS sa tead, mida Noa kõigepealt tegi, kui ta oma perega laevast välja tuli? Ta tõi Jumalale ohvri ehk anni. Sa võid näha Noad seda tegemas alumisel pildil. Noa tõi need loomohvrid, et tänada Jumalat selle eest, et Ta oli tema pere suurest veeuputusest päästnud.

Mis sa arvad, kas Jehooval oli selle ohvri üle hea meel? Oli küll. Niisiis lubas ta Noale, et ta ei hävita enam mitte kunagi maailma veeuputusega.

Varsti oli kogu maa kuiv ning Noa ja ta pere alustasid väljaspool laeva uut elu. Jumal õnnistas neid ja ütles neile: „Te peate palju lapsi saama. Teid peab saama nii palju, et kõikjal maa peal elaks inimesi.”

Aga kui inimesed hiljem kuuleksid suurest veeuputusest, võiksid nad hakata kartma, et jälle võib tulla selline uputus. Sellepärast andis Jumal midagi, mis tuletab inimestele meelde tema lubadust mitte kunagi enam tervet maad veega üle ujutada. Kas sa tead, mille ta neile meeldetuletuseks andis? Vikerkaare.

Vikerkaart võib taevas tihti näha, kui päike peale vihmasadu paistab. Vikerkaares on palju ilusaid värve. Kas sina oled kunagi vikerkaart näinud? Kas sa näed seda pildi peal?

Jumal ütles: „Ma tõotan, et mitte kunagi enam ei hävitata kõiki inimesi ja loomi uputusega. Ma panen oma vikerkaare pilvedesse. Ja kui vikerkaar nähtavale tuleb, näen ma seda ja pean oma tõotust meeles.”

Kui sa siis vikerkaart näed, mida peaks see sulle meelde tuletama? Jah, Jumala tõotust, et ta ei hävita enam kunagi maailma suure veeuputusega.

1. Moosese 8:18—22; 9:9—17.