Hüppa sisu juurde

Hüppa sisukorda

Jehoova tunnistajad

Vali keel eesti viipekeel

 9. LUGU

Noa ehitab laeva

Noa ehitab laeva

NOAL oli naine ja kolm poega. Tema poegade nimed olid Seem, Haam ja Jaafet. Igal pojal oli naine. Noa peres oli niisiis kaheksa inimest.

Nüüd laskis Jumal Noal midagi ebatavalist teha. Ta käskis Noal suure laeva ehitada. See laev oli aga rohkem suure ja pika kasti moodi. „Tee see kolmekorruseline ja tee sinna kambrid,” ütles Jumal. Kambrid olid Noa ja ta pere, loomade ja toidu jaoks, mida neil kõigil vaja pidi minema.

Jumal ütles veel Noale, et laev tuleb teha nii, et vesi sisse ei tuleks. Jumal ütles: „Ma saadan suure veeuputuse ja hävitan ära kogu maailma. Kõik, kes ei ole laevas, surevad.”

Noa ja tema pojad kuulasid Jehoova sõna ja alustasid ehitamist. Teised inimesed aga ainult naersid. Nad olid ikka kurjad. Keegi ei uskunud Noad, kui ta neile rääkis, mida Jumal teha kavatseb.

Laeva ehitamiseks kulus palju aega, sest see oli väga suur. Paljude aastate pärast sai see lõpuks valmis. Nüüd käskis Jumal Noal loomad laeva tuua. Jumal ütles, et mõnest liigist peab tooma laeva kaks looma, nii isase kui ka emase. Teistest loomaliikidest käskis aga Jumal Noal seitse looma laeva tuua. Jumal käskis Noal ka kõigist liikidest linde laeva tuua. Noa tegi täpselt nii, nagu Jumal talle ütles.

Pärast läks ka Noa oma perega laeva. Siis sulges Jumal ukse. Noa oli oma perega laevas ja ootas. Kujuta endale ette, et ka sina oled koos nendega laevas ootamas. Kas ikka tõepoolest tuleb veeuputus, nagu Jumal oli öelnud?

1. Moosese 6:9—22; 7:1—9.