Hüppa sisu juurde

Hüppa alamenüüsse

Hüppa sisukorda

Jehoova tunnistajad

eesti viipekeel

Minu piiblilugude raamat

 7. LUGU

Julge mees

Julge mees

KUI inimeste arv maa peal kasvas, tegi enamik neist Kaini kombel seda, mis on halb. Aga üks mees oli teistsugune. Tema on see mees, ja tema nimi on Eenok. Eenok oli julge mees. Inimesed tegid kõikjal tema ümber väga halbu tegusid, kuid Eenok teenis ikka Jumalat.

Kas sa tead, miks need inimesed tollal nii palju kurja tegid? Mõtle, kes põhjustas seda, et Aadam ja Eeva ei kuulanud Jumala sõna ja sõid vilja, mille kohta Jumal oli öelnud, et nad ei tohi seda süüa? Jah, see oli üks kuri ingel. Piibel nimetab teda Saatanaks. Ta püüab kõiki inimesi kurjaks muuta.

Ühel päeval laskis Jehoova Jumal Eenokil rääkida inimestele midagi niisugust, mida nad ei tahtnud kuulda. Ta ütles: „Ühel päeval hävitab Jumal kõik halvad inimesed.” Tõenäoliselt olid inimesed väga vihased, kui nad seda kuulsid. Nad võisid isegi püüda Eenokit tappa. Seepärast pidi Eenok olema väga julge, et rääkida inimestele, mida Jumal kavatseb teha.

Jumal ei lasknud Eenokil kaua nende halbade inimeste keskel elada. Eenok elas ainult 365-aastaseks. Miks me ütleme „ainult 365-aastaseks”? Seepärast, et sellel ajal olid inimesed palju tugevamad kui praegu ja elasid palju kauem. Eenoki poeg Metuusala elas koguni 969 aasta vanuseks!

Peale Eenoki surma muutusid inimesed üha halvemaks ja halvemaks. Piibel ütleb, et „kõik nende mõtted olid iga päev ainult kurjad” ja et „maa sai täis vägivalda”.

Kas sa tead ühte põhjust, miks tol ajal maa peal nii palju raskusi oli? Sest Saatan leidis uue viisi, kuidas panna inimesi kurja tegema. Järgnevalt saame sellest teada.

1. Moosese 5:21—24, 27; 6:5; Heebrealastele 11:5; Juuda 14, 15.