Hüppa sisu juurde

Hüppa alamenüüsse

Hüppa sisukorda

Jehoova tunnistajad

eesti viipekeel

Hea sõnum Jumalalt

 15. ÕPPETUND

Miks Jumalat veelgi lähemalt tundma õppida?

Miks Jumalat veelgi lähemalt tundma õppida?

1. Miks sul tasub Piibli uurimist jätkata?

Kahtlemata on see ülevaade Piibli põhiõpetustest aidanud sul Jehoovat tundma õppida ja teda armastama hakata. Seda armastust tuleb aga pidevalt toita (1. Peetruse 2:2). Sinu igavese elu lootus sõltub sellest, kas saad Jumalaga aina lähedasemaks, uurides tema Sõna. Loe Johannese 17:3; Juuda 21.

Sedamööda, kuidas su teadmised Jumala kohta kasvavad, tugevneb ka su usk. See omakorda aitab Jumalale meelepärane olla (Heebrealastele 11:1, 6). See ajendab sind oma endist eluviisi kahetsema ja tegema vajalikke muudatusi. Loe Apostlite teod 3:19.

2. Mida sa saad teha teiste heaks?

Sul võivad olla Jehoovaga väga lähedased suhted

Kindlasti soovid oma teadmisi ka teistega jagada – meile kõigile ju meeldib rääkida teistele, kui oleme midagi toredat teada saanud. Uurimist jätkates õpid sa kasutama Piiblit, et kõneleda oma usust Jumalasse ja tema heast sõnumist. Loe Roomlastele 10:13–15.

Paljud räägivad Piibli head sõnumit kõigepealt oma sõpradele ja sugulastele. Seejuures on tähtis olla taktitundeline. Selle asemel et öelda, et nende uskumused on valed, juhi nende tähelepanu Jumala tõotustele. Pea ka meeles, et sageli räägivad su teod valjemini kui su sõnad. Loe 2. Timoteosele 2:24, 25.

3. Kui lähedased suhted sul võivad Jumalaga olla?

Jumala Sõna uurimine aitab sul usus kasvada. Lõpuks võivad sul Jehoovaga väga lähedased suhted olla. Tegelikult võib sinust saada koguni tema pereliige. Loe 2. Korintlastele 6:18.

4. Mis aitab sul veelgi edusamme teha?

Et tões edeneda, jätka Jumala Sõna uurimist (Heebrealastele 5:13, 14). Palu, et keegi Jehoova tunnistaja uuriks sinuga Piiblit raamatu abil „Mida Piibel meile tegelikult õpetab?”. Mida põhjalikumalt sa Piibli tõde tundma õpid, seda enam kordaminekuid sind elus saadab. Loe Joosua 1:8; Laul 1:1–3; 73:27, 28.

Piibli hea sõnum on Jehoovalt, õnnelikult Jumalalt. Sul on võimalik sellise Jumalaga veelgi lähedasemaks saada, kui käid läbi tema rahvaga (Heebrealastele 10:24, 25). Tehes edaspidigi seda, mis Jehoovale meeldib, püüdled tõelise elu, igavese elu poole. Jumalaga lähedaste suhete loomine on parim, mida sa võid teha. Loe 1. Timoteosele 1:11; 6:19.