10. LEKCE

Co je rodinné uctívání?

Co je rodinné uctívání?

Jižní Korea

Brazílie

Austrálie

Guinea

Už od starověku si Jehova přeje, aby každá rodina trávila čas společně a měla tak možnost posilovat svůj vztah k němu i k sobě navzájem. (5. Mojžíšova 6:6, 7) Z tohoto důvodu si svědkové Jehovovi každý týden vyhradí čas na rodinné uctívání — na společné rozhovory v uvolněné atmosféře, při kterých rozebírají duchovní věci šité přímo na míru potřebám rodiny. Dokonce i když žijete sami, můžete svůj vztah k Bohu prohlubovat při studiu biblického námětu, který si vyberete.

Je to doba, kdy posilujeme vztah k Jehovovi. „Přibližte se k Bohu a on se přiblíží k vám.“ (Jakub 4:8) Jehovu poznáme lépe, když se ze stránek jeho Slova dozvíme víc o jeho osobnosti a jednání. Rodinné uctívání můžete jednoduše začít tím, že si nahlas společně přečtete nějaký úsek z Bible, třeba kapitoly podle týdenního rozpisu v Pracovním sešitě. Každý z rodiny může přečíst kousek a pak si všichni můžete popovídat o tom, co jste se dozvěděli.

Je to doba, kdy posilujeme vztahy v rodině. Jak manželé a manželky, tak i rodiče a děti upevňují vzájemné vztahy, když Bibli studují jako rodina. Studium by mělo probíhat v radostné a pohodové atmosféře a všichni by se na něj měli těšit. Podle věku dětí mohou rodiče vybrat praktické náměty a mohou například čerpat z rubrik ve Strážné věži Probuďte se! nebo z našich webových stránek jw.org. Mohli byste si popovídat o problému, se kterým se děti setkaly ve škole, a o tom, jak by se dal řešit. Můžete se podívat na některé video na JW Broadcasting (tv.jw.org) a pak se nad ním společně zamyslet. Také si můžete nacvičit písně, které se budou zpívat na shromáždění, a po rodinném uctívání si dát něco dobrého.

Doba, kterou společně každý týden strávíte uctíváním Jehovy, všem v rodině pomůže, aby si studium Božího Slova oblíbili. Jehova vaše úsilí bohatě odmění. (Žalm 1:1–3)

  • Proč si vyhrazujeme čas na rodinné uctívání?

  • Co mohou rodiče udělat pro to, aby rodinné uctívání všechny bavilo?